# Team name Division Finish Time
1 GADA PRATAMA SECURITY 01:27:17
2 SAG LC RUNNER 01 SAG LEARNING CENTRE 01:29:07
3 MUSTANK RUNNER SAG LEARNING CENTRE 01:37:35
4 COYS052 SOF CIMAHI 01:37:59
5 KUJANG 01 SECURITY 01:50:17
6 New Hope HEAD OFFIICE ICU & AUDIT DIV 01:53:26
7 JOSS HEAD OFFICE ACCOUNTING DIV 02:04:15
8 TRI YULIANTO BANDENGAN 02:06:25
9 MAZE RUNNER HEAD OFFICE HR GROUP 02:06:57
10 The Cepakers HEAD OFFICE HR GROUP 02:07:03
11 PURA PURA PELARI BANDUNG 02:07:29
12 runing man PONDOK INDAH 02:08:42
13 SAPI RUNNER HEAD OFFICE ADMINISTRATION DEV DIV 02:10:41
14 Sapulidi Reborn TANGERANG 02 02:16:55
15 BDV Runner HEAD OFFICE BUSINESS DEVELOPMENT DIV 02:17:07
16 REMAJA KOLOT HEAD OFFICE HR GROUP 02:19:30
17 RUNNER ABAL ABAL BANDUNG 02 02:19:35
18 Dendeng Batokok HEAD OFFICE ACCOUNTING DIV 02:22:39
19 DODOL ASGAR REGIONAL JAWA BARAT 03 02:22:43
20 Horas Medan SOF MEDAN 02 02:24:23
21 SORBAN BANDUNG 05 02:24:35
22 Koro Koro BEKASI 02:25:04
23 One Star OTO SOLO 02:25:57
24 SUMPRODUCT TEAM HEAD OFFICE BUSINESS DEVELOPMENT DIV 02:26:50
25 Squad KEDOYA KEDOYA 02:29:08
26 Ultimate Gussion HEAD OFFICE CORPORATE CONTROL & MONITORING DIV 02:29:15
27 RIDWAN HIZRI BANDENGAN 02:30:04
28 BNN PASAR MINGGU NEW MOTOR 02:30:08
29 Buaya Sumur HEAD OFFICE ICU & AUDIT DIV 02:30:40
30 KUDA PUTIH PECENONGAN 02:30:59
31 Hura Hura Lampung LAMPUNG 02:31:17
32 OTO KALIMALANG 1 KALIMALANG 02:31:22
33 Fantastic BDVs HEAD OFFICE BUSINESS DEVELOPMENT DIV 02:31:51
34 JLO TANGERANG 01 02:32:50
35 Denny Gogo BANDUNG 02 02:33:28
36 Ayah Ganteng HEAD OFFICE ICU & AUDIT DIV 02:34:13
37 Team Ah Panash HEAD OFFICE HR GROUP 02:34:58
38 SUNDAY MARKET 02 JAKARTA SELATAN 02 02:35:08
39 BOA EDANKEUN KARAWANG 02:36:09
40 KUNANG KUNANG FATMAWATI 02:36:34
41 KORBAN JANJI HEAD OFFICE HR GROUP 02:36:59
42 BALARAJA SPEED BALARAJA 02:37:10
43 Like Earth SUKABUMI 02:37:34
44 Pecinta Kopi Dingin TANGERANG 02 02:38:56
45 The Seven Summits HEAD OFFICE BUSINESS DEVELOPMENT DIV 02:39:13
46 BADAK LAMPUNG LAMPUNG 02:39:49
47 kuSUKABUMIku SUKABUMI 02:41:47
48 Sonic CILEGON 02:42:01
49 GRANDWIS CIKARANG 02 02:42:49
50 Buronan Mertua SAG LEARNING CENTRE 02:42:53
51 KUSUKAMOCI SOF SUKABUMI 02:45:03
52 DODI SIHALOHO BANDENGAN 02:45:07
53 WORO WIRI CEMPAKA MAS 02:47:28
54 Avenger Team Cils OTO CILEGON 02:49:48
55 Hatch Back BOGOR 02:52:49
56 Siput HEAD OFFICE ACCOUNTING DIV 02:54:54
57 LULUMPATAN CILEGON 02:56:09
58 CAMIE TASIKMALAYA 02:58:29
59 Gincu indramayu SOF JATIBARANG 03:02:31
60 KUDA HITAM PECENONGAN 03:03:38
# Team name Division Finish Time
1 TEAM DMA HEAD OFFICE BOARD OF DIRECTOR 01:38:01
2 Team OTO Lease HEAD OFFICE OTO LEASE BUSINESS UNIT DIV 01:43:26
3 MANUAL BREW SAG LEARNING CENTRE 01:49:21
4 MARKETING OTO HEAD OFFICE MARKETING DIV 02:03:51
5 SHADOW HEAD OFFICE FINANCIAL SERVICE DIV 02:09:21
6 discobrothers SOF REGIONAL SUMATERA 02 02:11:11
7 SAG RUNNER SAG LEARNING CENTRE 02:11:56
8 WARBAT RUNNER SOF BANDUNG 02 02:13:10
9 Anak Sultan KOPERASI KARYAWAN 02:13:46
10 SEMPRINTIL TANGERANG 02 02:14:14
11 BUSER HEAD OFFIICE ICU & AUDIT DIV 02:19:39
12 Ampera PALEMBANG 02:25:36
13 Samba HEAD OFFICE ICU & AUDIT DIV 02:25:47
14 Lampung Geh BANDAR JAYA 02:27:03
15 Jatim 01 Mak Nyuss REGIONAL JAWA TIMUR 01 02:29:18
16 GEO PARK CILETUH SOF PELABUHAN RATU 02:29:39
17 BELIDO PALEMBANG PALEMBANG 02:31:56
18 Talas Bogor BOGOR 02:32:51
19 Ageung eta na HEAD OFFICE HR GROUP 02:39:22
20 PARA SPRINTER HEAD OFFICE ICU & AUDIT DIV 02:40:03
21 BERUANG BORNEO OTO PONTIANAK 02:41:05
22 MEONG CONGKOK CIANJUR 02:42:04
23 LAJUKELAH LAMPUNG 02:44:38
24 MOCHI SUKABUMI SUKABUMI 02:47:06
25 Uget uget racing BENGKULU 02:49:07
26 EM KAM Project HEAD OFFICE BUSINESS DEVELOPMENT DIV 02:49:24
# Team name Division Finish Time
1 The Cranners Wijaya Motor 01:19:29
2 ABEAM JUARA LAGI ABeam Consulting Indonesia 01:27:26
3 BTPN Gragazz Team PT Bank BTPN TBk 01:27:35
4 Sumitomo Team J Sumitomo 01:33:02
5 ALLIANZ RUNNERS PT. Asuransi Allianz Indonesia 01:36:27
6 MUFG ALPHA MUFG Bank, Ltd 01:42:17
7 BCA ASIA RUNNERS 6 PT Bank Central Asia Tbk 01:44:45
8 The Cranners BDG Eka Surya Wijaya 01:46:44
9 BCA ASIA RUNNERS 2 PT Bank Central Asia Tbk 01:47:07
10 SSRI 1 Sumitomo Indonesia 01:48:08
11 PELOPOR MERAH Pelopor Adventure 01:50:23
12 HS 1 Hendra Soenardi 01:53:36
13 BEKANTAN Astra Motor Balikpapan 01:54:25
14 BCA ASIA RUNNERS 5 PT Bank Central Asia Tbk 01:55:09
15 YAMAHA JABAR 01 PT Yamaha Indonesia Motor Mfg - DDS 2 Jabar 01:55:48
16 NETSOL NETSOL Technologies Inc. (Indonesia) 01:58:25
17 ABeam ORAPOPO ABeam Consulting Indonesia 01:58:59
18 BCA ASIA RUNNERS 4 PT Bank Central Asia Tbk 01:59:05
19 MERY KPMG 02:01:48
20 TIMBA LAUT ASM PT ASURANSI SINAR MAS 02:02:44
21 SBM JOGJA Yamaha Sumber Baru Motor 02:03:48
22 BCA - GBKF 1 PT Bank Central Asia Tbk 02:06:30
23 Team 1 PT MONOTARO INDONESIA 02:06:43
24 BTPN 2 TIM HORE PT Bank BTPN TBk 02:07:06
25 MUFG BETA MUFG Bank, Ltd 02:07:27
26 LIBERATE PT. Bank Permata Tbk. 02:07:37
27 Auto 2000 cmp PT Astra internasional 02:08:17
28 Lari Sukses Makmur PT Bank Mizuho Indonesia 02:09:16
29 PELOPOR KUNING Pelopor Adventure 02:09:59
30 Team BackstreetBoy PT Bank Mizuho Indonesia 02:14:08
31 Citirunner 02 CITIBANK 02:15:15
32 HS 2 Hendra Soenardi 02:15:30
33 MUFG SIGMA MUFG Bank, Ltd 02:15:44
34 SYPUTH FIRLUK PT ASURANSI SINAR MAS 02:15:54
35 BCA ASIA RUNNERS 3 PT Bank Central Asia Tbk 02:16:12
36 MSIG 1 PT. Asuransi MSIG Indonesia 02:16:41
37 Sinarmas Runners 4 PT Bank Sinarmas Tbk 02:16:46
38 Team 3 PT MONOTARO INDONESIA 02:17:37
39 Sinarmas Runners 3 PT Bank Sinarmas Tbk 02:17:52
40 SSRI Team 2 PT. Sumitomo Indonesia 02:18:39
41 SMFL Team A PT. SMFL Leasing Indonesia 02:18:48
42 Mukti Runners Mukti Abadi Sadaya 02:19:41
43 Team 2 PT MONOTARO INDONESIA 02:20:25
44 Sinarmas Runners 2 PT Bank Sinarmas Tbk 02:20:27
45 JBA MERUYA PT. JBA Indonesia 02:20:31
46 Bala Bala Minceeee PT Bank BTPN TBk 02:20:34
47 BUSHIDO PT Bank BTPN TBk 02:20:36
48 USAIN BOLT OFFICIAL PT. Daya Adicipta Motora 02:20:38
49 Citirunner 03 CITIBANK 02:20:55
50 HSBC 4 HSBC 02:20:60
51 Ewako Makassar PT. Astra International Tbk-HSO Makassar 02:21:42
52 Matrica Team Matrica Consulting Service 02:21:55
53 YSH DAN TEMAN2 HEAD OFFICE BOARD OF DIRECTOR 02:22:03
54 PGI PRO PT Premium Garansi Indonesia 02:22:38
55 ABeam KorbanMantan ABeam Lightstream Analyics Indonesia 02:23:10
56 TEAM NKOTB PT Bank Mizuho Indonesia 02:24:31
57 BCA GBKF 3 PT Bank Central Asia Tbk 02:24:31
58 BCA - GBKF 2 PT Bank Central Asia Tbk 02:24:48
59 MOTORUNS 1 PT Astra International - Honda 02:24:57
60 PGI FAST PT Premium Garansi Indonesia 02:25:17
61 MOTORUNS 2 PT Astra International - HSO 02:25:30
62 RUN TAW PT ASURANSI SINAR MAS 02:26:32
63 MUFG GAMMA MUFG Bank, Ltd 02:26:40
64 ALLIANZ 5 PT. Asuransi Allianz Indonesia 02:27:10
65 BLUE CORE PT. YIMM 02:27:11
66 MUFG DELTA MUFG Bank, Ltd 02:27:17
67 ABeam YOWES ABeam Consulting Indonesia 02:27:52
68 ANEKA GASS POLL PT. ANEKA MAKMUR SEJAHTRA 02:28:42
69 HS 5 Hendra Soenardi 02:29:54
70 BTPN Consumer Asset 1 PT Bank BTPN TBk 02:30:39
71 Tjamphion KPMG 02:30:57
72 EXCELLENTE PT Summit Niaga 02:31:21
73 After Office Hour Astra Daihatsu Motor 02:31:46
74 Bangun PagiPagi Deutsche Bank 02:31:48
75 BTPN Risk Team 1 PT Bank BTPN TBk 02:32:04
76 MOTORUNS 6 Astra Motor 02:32:28
77 HSBC 2 HSBC 02:32:29
78 SOLE MATES PT Bank BTPN TBk 02:32:29
79 BofA 1 BANK OF AMERICA MERRILL LYNCH 02:32:38
80 DAW MANADO PT. Daya Adicipta Wisesa 02:32:57
81 BTPN Daya 1 PT Bank BTPN TBk 02:33:15
82 Grand Moto KPMG 02:33:20
83 MAKIBAO KPMG 02:33:45
84 YAMAHA JABAR 02 PT Yamaha Indonesia Motor Mfg - DDS 2 Jabar 02:33:54
85 ABeam NINJA ABeam Consulting Indonesia 02:34:13
86 Nasi Padang PT Bank BTPN TBk 02:34:27
87 PELOPOR HIJAU Pelopor Adventure 02:34:36
88 Mukti Runners 2 Mukti Abadi Sadaya 02:35:23
89 HS 3 Hendra Soenardi 02:35:58
90 WAHANAARTHA 02 Kyochon Indonesia 02:38:44
91 Fushigi Na Menba PT Bank BTPN TBk 02:38:60
92 Dunamis Lari Dunamis 02:39:28
93 MARK RUNNERS PT. YIMM 02:40:59
94 SMFL Team C PT. SMFL Leasing Indonesia 02:41:46
95 ALLIANZ 4 PT. Asuransi Allianz Indonesia 02:41:50
96 MOTORUNS 3 ASTRA MOTOR 02:42:10
97 MOTORUNS 4 Astra Motor 02:42:17
98 TEAM AAHH SHEUP PT Bank Mizuho Indonesia 02:43:49
99 HS 4 Hendra Soenardi 02:45:15
100 MUFG OMEGA MUFG Bank, Ltd 02:45:24
101 Runningman PT ASURANSI SINAR MAS 02:46:48
102 TEAM NELAYAN 062 Kardi motor 02:47:31
103 ASO 2 PT. Asuransi Sumit Oto 02:47:56
104 WAHANAARTHA 04 PT Wahana Makmur Sejati 02:48:35
105 Musi River PT Tunas Dwipa Matra Palembang 02:48:48
106 CANGCIRENG RUNNERS PT. Bank Permata Tbk. 02:49:03
107 SERIBU SUNGAI BANJARMASIN 02:49:10
108 WULING HEBAT PT.SGMW Motor Indonesia 02:49:17
109 MSIG 2 PT. Asuransi MSIG Indonesia 02:49:56
110 Mixed up Mizuho PT Bank Mizuho Indonesia 02:50:49
111 HS 6 Hendra Soenardi 02:50:56
112 TIMBERLARI PT Bank Mizuho Indonesia 02:52:60
113 Team Subarashii PT Bank BTPN TBk 02:54:38
114 AMARTA GRUP AMARTA GRUP 02:55:30
115 BTPN Daya 2 PT Bank BTPN TBk 02:55:32
116 ABeam WOLES ABeam Consulting Indonesia 02:56:13
117 Happy Go Lucky Astra Daihatsu Motor 02:57:36
118 SCB FMO Standard Chartered Bank 02:57:50
119 Kaga Danta PT Bank BTPN TBk 03:03:25
120 Raku Raku PT ASURANSI SINAR MAS 03:03:33
# Team name Division Finish Time
1 KSA PT Netral Jaya Motor 01:20:14
2 HSBC 3 HSBC 01:33:34
3 ABeam Mochi Mochi ABeam Consulting Indonesia 01:35:24
4 SCSK SCSK 01:42:30
5 HSBC 1 HSBC 01:48:54
6 Sinarmas Runners 1 PT Bank Sinarmas Tbk 01:51:52
7 BCA ASIA RUNNERS 1 PT Bank Central Asia Tbk 01:52:44
8 Auto2000 Keren Auto2000 01:53:09
9 DBS RAPID  PT Bank DBS Indonesia 01:54:04
10 SCB GB TB Standard Chartered Bank 01:54:39
11 One Mizuho PT Bank Mizuho Indonesia 01:56:06
12 ALLIANZ 2 PT. Asuransi Allianz Indonesia 01:58:10
13 Auto2000 Jaya Auto2000 02:00:43
14 ASM 1 PT ASURANSI SINAR MAS 02:03:02
15 Dunamis Runner Dunamis 02:06:02
16 CJP 2019 PT Central Java Power 02:07:12
17 LARI LARI kecil TDM 02:09:52
18 ASO 1 PT. Asuransi Sumit Oto 02:21:23
19 THAMRIN GASPOOLL THAMRIN BROTHERS 02:22:27
20 KPMG Runner 2 KPMG 02:23:25
21 ANUGERAH CENDANA A Anugerah Group 02:24:04
22 CitiRunner 01 CITIBANK 02:25:37
23 LARI MALAM MEDAN PT. ALFA SCORPII 02:28:30
24 ARISTA REBORN YAMAHA ARISTA MOTOR 02:28:57
25 KERINGET DINGIN PT. Bank Permata Tbk. 02:29:25
26 SMFL Team B PT. SMFL Leasing Indonesia 02:29:33
27 BTPN Risk Team 2 PT Bank BTPN TBk 02:29:36
28 CampuRanners PT. Bank Permata Tbk. 02:30:35
29 BOD 1 ASTRA MOTOR 02:32:27
30 KPMG Runner 1 KPMG 02:33:31
31 HSBC 5 HSBC 02:34:19
32 ALLIANZ 3 PT. Asuransi Allianz Indonesia 02:36:52
33 D HEAVEN Garuda Jaya Motor 02:37:02
34 SCB IMO Standard Chartered Bank 02:37:30
35 HASIL AKHIR YAMAHA DETA GROUP JABAR 02:38:20
36 ANUGERAH CENDANA B Anugerah Group 02:42:04
37 BofA 2 BANK OF AMERICA MERRILL LYNCH 02:42:04
38 WAHANAARTHA 03 PT Wahana Makmur Sejati 02:47:08
39 Run For Fun PT Performa Prima Indonesia 02:49:09
40 YAMAHA RIAU PT. ALFA SCORPII 02:49:32
41 Telat Bangun Deutsche Bank 02:49:39
42 SOTO BOGOR SOF BOGOR 02:49:45
43 DETA GROUP DETA PONDOK BAMBU 02:54:32
44 Dunamis Pelarian Dunamis 02:55:30
45 NIGHT MONKEY TEAM PT ASURANSI SINAR MAS 03:03:30
# Team name Division Finish Time
1 Keong25 HEAD OFFICE IT DEVELOPMENT DIV 02:07:12
2 JENGGOT NAGA HEAD OFFICE COLLECTION DIV 02:11:59
3 TEAM EAGLE HEAD OFFICE BOARD OF DIRECTOR 02:12:41
4 Idem HEAD OFFICE IT SERVICES DIV 02:23:51
5 Gocek HEAD OFFICE IT DEVELOPMENT DIV 02:23:60
6 FUNNY GUYS SAG LEARNING CENTRE 02:25:11
7 MENJEMPUT REZEKI HEAD OFFICE ADMINISTRATION DEV DIV 02:25:15
8 RUN YUK HEAD OFFICE HR GROUP 02:25:22
9 TripleC Runner CEMPAKA MAS 02:29:56
10 Keong Mbelgedhez HEAD OFFICE IT DEVELOPMENT DIV 02:30:27
11 AH SHE UP HEAD OFFICE FINANCIAL SERVICE DIV 02:32:05
12 MAHMUD KANDIS HEAD OFFICE FINANCIAL SERVICE DIV 02:32:44
13 ENDESBREEE HEAD OFFICE CORPORATE SECRETARY 02:32:46
14 Tiki Taka Team HEAD OFFICE FINANCIAL RESOURCES DIV 02:33:13
15 InShaaAllohMedali SAG LEARNING CENTRE 02:33:33
16 THE VANESSA HEAD OFFICE ADMINISTRATION DEV DIV 02:33:59
17 KUTUSKUTUS HEAD OFFICE ACCOUNTING DIV 02:34:50
18 TEAM MARBOT CKU 06 SOF CIKUPA 02:35:35
19 LEBAR X TINGGI HEAD OFFICE ACCOUNTING DIV 02:36:15
20 pasti sampe dong HEAD OFFICE CREDIT DIV 02:36:49
21 KUCING ORENS HEAD OFFICE COLLECTION DIV 02:37:08
22 Bekantan Runner TANGERANG 01 02:37:23
23 LOOKUP HEAD OFFICE ICU & AUDIT DIV 02:37:51
24 Angels HEAD OFFICE OTO LEASE SALES DIV 02:37:60
25 KOPASJIBA KEDOYA 1 SOF KEDOYA 02:38:16
26 RUN JAZZY RUN HEAD OFFICE ICU & AUDIT DIV 02:38:52
27 FRD 1 HEAD OFFICE FINANCIAL RESOURCES DIV 02:40:21
28 Happy Runners HEAD OFFICE FINANCIAL RESOURCES DIV 02:40:57
29 ANAK SULTAN 062 CIKUPA 02:41:07
30 AnjayGroup HEAD OFFICE ACCOUNTING DIV 02:41:40
31 DOAIN AJA DAH HEAD OFFICE CREDIT DIV 02:41:51
32 GIGA HEAD OFFICE OTO LEASE SALES DIV 02:42:06
33 Bojak Racing CIKUPA 02:42:14
34 Anak jendral 062 CIKUPA 02:43:35
35 CCM RUNNER HEAD OFFICE CORPORATE CONTROL & MONITORING DIV 02:44:16
36 Bismillah Finish SAG LEARNING CENTRE 02:44:21
37 Angel 2019 HEAD OFFICE ADMINISTRATION DEV DIV 02:44:24
38 SIKILL NGEBOET HEAD OFFICE COLLECTION DIV 02:45:45
39 BELUT RACING CIKUPA 02:45:60
40 Ahsiyaapp HEAD OFFIICE ICU & AUDIT DIV 02:46:34
41 SUGARDADDY HEAD OFFICE CORPORATE SECRETARY 02:47:32
42 G n Boys HEAD OFFICE OTO LEASE ADMINISTRATION DIV 02:47:33
43 CYBERRR TEAM TANGERANG 01 02:48:13
44 Mumet Grup SAG LEARNING CENTRE 02:50:34
45 Unbalance HEAD OFFICE ACCOUNTING DIV 02:50:51
46 KONOHA SOF TANGERANG 02:52:13
47 The Strong Bananas SOF BEKASI 02:53:45
48 Cantiks HEAD OFFICE OTO LEASE SALES DIV 02:54:19
49 SPIRIT HEAD OFFICE ICU & AUDIT DIV 02:54:37
50 GAP HEAD OFFICE NATIONAL MARKETING 02:55:26
51 CILEDUG UHUY CILEDUG 02:56:30
52 KTeam HEAD OFFICE IT DEVELOPMENT DIV 02:56:56
53 IRPANLYCIUS SAG LEARNING CENTRE 02:58:02
54 GEAL GEOL HEAD OFFICE HR SERVICES DIV 02:58:06
55 CILOK PEDES HEAD OFFICE ICU & AUDIT DIV 03:00:05
56 FATMAWATI 1 FATMAWATI 03:02:31
57 D Wariors HEAD OFFICE NEW BUSINESS GROUP HEAD 03:03:04
58 SUMBER REJEKI HEAD OFFICE ACCOUNTING DIV 03:03:46
59 Karena Ku Selow HEAD OFFICE ACCOUNTING DIV 03:03:58
# Full name BIB Number Team name Finish Time
1 Denny Raharja A738-4 INVITASI MASTER KSA 00:18:19
2 Ronny Santosa A738-3 INVITASI MASTER KSA 00:19:27
3 Senohadi Agus Santoso A738-1 INVITASI MASTER KSA 00:20:06
4 Shotaro Ichikawa A737-1 INVITASI MASTER SCSK 00:21:31
5 Edward Lugiana A738-2 INVITASI MASTER KSA 00:21:39
6 Kaida Shun A721-1 INVITASI MASTER ABeam Mochi Mochi 00:21:53
7 Eka Indrajaya A715-3 INVITASI MASTER HSBC 3 00:21:55
8 Novi Rosita Dewi A715-1 INVITASI MASTER HSBC 3 00:22:18
9 Rully Ferdiansyah A709-2 INVITASI MASTER SCB GB TB 00:22:35
10 Saman Wilis A724-1 INVITASI MASTER CJP 2019 00:22:35
11 Yasutomo Takizawa A737-2 INVITASI MASTER SCSK 00:22:54
12 Kawakami Shintaro A721-3 INVITASI MASTER ABeam Mochi Mochi 00:23:22
13 Idhan Harahap A715-4 INVITASI MASTER HSBC 3 00:24:04
14 Rhomal Hadiyana A714-3 INVITASI MASTER HSBC 1 00:24:12
15  humprey  humprey A707-4 INVITASI MASTER DBS RAPID 00:24:15
16 Bernard Juano A715-2 INVITASI MASTER HSBC 3 00:24:15
17 Yoshimori Takeshi A721-2 INVITASI MASTER ABeam Mochi Mochi 00:24:22
18 Hiroshi Ohkita A737-4 INVITASI MASTER SCSK 00:24:36
19 Rifky Hakim A724-4 INVITASI MASTER CJP 2019 00:24:44
20 Takeya Mochizuki A721-4 INVITASI MASTER ABeam Mochi Mochi 00:24:54
21 Andi Hakim Hasibuan A714-2 INVITASI MASTER HSBC 1 00:25:04
22 Marvin Hadi A732-3 INVITASI MASTER BCA ASIA RUNNERS 1 00:25:18
23 Nugroho Hadi Wibowo A709-4 INVITASI MASTER SCB GB TB 00:25:37
24 Rizqie Marully A712-4 INVITASI MASTER ALLIANZ 2 00:25:37
25 Yoeman Anton A709-1 INVITASI MASTER SCB GB TB 00:25:39
26 Rusli Guntoro A733-2 INVITASI MASTER Auto2000 Jaya 00:25:50
27 Andri Setiawan Arinardi A732-2 INVITASI MASTER BCA ASIA RUNNERS 1 00:25:58
28 Johon Laurens A734-4 INVITASI MASTER Auto2000 Keren 00:26:08
29 Herry Darma A734-2 INVITASI MASTER Auto2000 Keren 00:26:09
30 Winarto Winarto A736-1 INVITASI MASTER Dunamis Runner 00:26:14
31 Edy Mualim A732-1 INVITASI MASTER BCA ASIA RUNNERS 1 00:26:16
32 Amat Amat A727-1 INVITASI MASTER LARI MALAM MEDAN 00:26:38
33 Wendy Widjaja A719-1 INVITASI MASTER Sinarmas Runners 1 00:26:48
34 Joni Rusdaya A719-4 INVITASI MASTER Sinarmas Runners 1 00:26:48
35 Tetty Mirawati A719-2 INVITASI MASTER Sinarmas Runners 1 00:26:48
36 Ryota Kambayashi A705-4 INVITASI MASTER One Mizuho 00:26:57
37 Sumit Dutta A714-1 INVITASI MASTER HSBC 1 00:27:06
38 David Tuerah A734-1 INVITASI MASTER Auto2000 Keren 00:27:13
39 Ahmad Fahrizal A707-3 INVITASI MASTER DBS RAPID 00:27:18
40 Shohei Imaizumi A705-3 INVITASI MASTER One Mizuho 00:27:20
41 Muhammad Alaydrus A746-4 INVITASI MASTER LARI LARI kecil 00:27:27
42 Eddy Ang A728-3 INVITASI MASTER THAMRIN GASPOOLL 00:27:44
43 Rino Firmannur A701-3 INVITASI MASTER ASO 1 00:27:49
44 Octavianus Dwi P A741-1 INVITASI MASTER BOD 1 00:28:01
45 Freddy Thomas A700-2 INVITASI MASTER ASM 1 00:28:09
46  hiroaki  watanabe A707-2 INVITASI MASTER DBS RAPID 00:28:23
47 Ridha Dastira A733-4 INVITASI MASTER Auto2000 Jaya 00:28:28
48 Herianto Purba A700-4 INVITASI MASTER ASM 1 00:28:29
49 Belly Leonard A704-2 INVITASI MASTER SMFL Team B 00:28:33
50 Evie Dewita A712-1 INVITASI MASTER ALLIANZ 2 00:28:47
51 Berman Rw Sihotang A742-4 INVITASI MASTER BTPN Risk Team 2 00:29:06
52 Satoshi Obinata A705-1 INVITASI MASTER One Mizuho 00:29:14
53 Yan Boendoro A712-3 INVITASI MASTER ALLIANZ 2 00:29:40
54 Oliv Widyasuwita A749-1 INVITASI MASTER WAHANAARTHA 03 00:29:40
55 Ian Beech A731-1 INVITASI MASTER KPMG Runner 2 00:29:45
56 Gunawan Lie A710-1 INVITASI MASTER Telat Bangun 00:29:48
57 Jeansisca Kesuma A714-4 INVITASI MASTER HSBC 1 00:29:55
58 Daisuke Hosoda A705-2 INVITASI MASTER One Mizuho 00:29:56
59 Erlina Haryati A719-3 INVITASI MASTER Sinarmas Runners 1 00:29:58
60 Aryanto Alimin A700-1 INVITASI MASTER ASM 1 00:29:59
61 Agus Adi Purwanto A740-2 INVITASI MASTER ARISTA REBORN 00:30:05
62 Anggaraksa Arismunandar A736-3 INVITASI MASTER Dunamis Runner 00:30:09
63 Muhamad Fahrozi Zaelani A701-2 INVITASI MASTER ASO 1 00:30:35
64 Surjadi Hardiman A708-4 INVITASI MASTER KERINGET DINGIN 00:30:50
65 William Harianto A733-3 INVITASI MASTER Auto2000 Jaya 00:31:10
66  moh. Arief  budiman A707-1 INVITASI MASTER DBS RAPID 00:31:13
67 Dony Ronaldo A746-2 INVITASI MASTER LARI LARI kecil 00:31:40
68 Adnan Adnan A746-3 INVITASI MASTER LARI LARI kecil 00:31:58
69 Edo Dharmawan A722-1 INVITASI MASTER ANUGERAH CENDANA A 00:32:05
70 Johanes Billy S A722-4 INVITASI MASTER ANUGERAH CENDANA A 00:32:28
71 Tsuyoshi Goto A737-3 INVITASI MASTER SCSK 00:32:30
72 Hendri Tio A725-2 INVITASI MASTER D HEAVEN 00:32:31
73 Anthonius Panggabean A734-3 INVITASI MASTER Auto2000 Keren 00:32:32
74 Alimuddin Alimuddin A740-1 INVITASI MASTER ARISTA REBORN 00:32:40
75 Baehaki Baehaki A736-2 INVITASI MASTER Dunamis Runner 00:32:41
76 Liennawati Oey A701-1 INVITASI MASTER ASO 1 00:32:53
77 Gracely Fanita A712-2 INVITASI MASTER ALLIANZ 2 00:32:59
78 Rismauli Rismauli A704-1 INVITASI MASTER SMFL Team B 00:33:15
79 Soewarno Soewarno A728-4 INVITASI MASTER THAMRIN GASPOOLL 00:33:23
80  alfiandri  suyudi A706-3 INVITASI MASTER CampuRanners 00:33:35
81 Anita Theresia A720-1 INVITASI MASTER CitiRunner 01 00:33:50
82 Ivan Arifin Salim A717-1 INVITASI MASTER Run For Fun 00:33:51
83 Eugene Khoo A730-1 INVITASI MASTER KPMG Runner 1 00:33:57
84 Yosua Budiardjo A711-3 INVITASI MASTER SCB IMO 00:34:01
85 Esther Kwok A731-2 INVITASI MASTER KPMG Runner 2 00:34:08
86 Ferdy Chandralie A708-1 INVITASI MASTER KERINGET DINGIN 00:34:16
87 Sylvia Hermawan A733-1 INVITASI MASTER Auto2000 Jaya 00:34:17
88 Alexander Aryo Nugroho A732-4 INVITASI MASTER BCA ASIA RUNNERS 1 00:34:24
89 Agustinus Suwarno A753-3 INVITASI MASTER SOTO BOGOR 00:34:39
90 Muhamad Abdul Rohman A753-4 INVITASI MASTER SOTO BOGOR 00:34:48
91 Aditya Tirta A731-4 INVITASI MASTER KPMG Runner 2 00:34:50
92 M. Andi Noordiawan A723-1 INVITASI MASTER ANUGERAH CENDANA B 00:34:57
93 Resi Sugiyanti A742-2 INVITASI MASTER BTPN Risk Team 2 00:35:07
94 Edem Edem A700-3 INVITASI MASTER ASM 1 00:35:08
95 Angga Pujaprayoga A730-3 INVITASI MASTER KPMG Runner 1 00:35:13
96 Yosep Yadikabul A720-2 INVITASI MASTER CitiRunner 01 00:35:31
97 Aji Perdana A736-4 INVITASI MASTER Dunamis Runner 00:35:33
98 Zainte Zainte A725-4 INVITASI MASTER D HEAVEN 00:35:34
99 Budi Suhartandi A753-2 INVITASI MASTER SOTO BOGOR 00:35:35
100 Andika Kurniawan Susanto A722-3 INVITASI MASTER ANUGERAH CENDANA A 00:35:40
101 Sonny Sukendar A720-4 INVITASI MASTER CitiRunner 01 00:35:44
102 Adie Wira A711-4 INVITASI MASTER SCB IMO 00:36:02
103 Hasto Adi Rahardjo A741-4 INVITASI MASTER BOD 1 00:36:16
104 Rinto Phibiarto A718-4 INVITASI MASTER BofA 2 00:36:17
105 Indrus Indrus A729-3 INVITASI MASTER YAMAHA RIAU 00:36:54
106 Yoman Andriansyah A745-3 INVITASI MASTER HASIL AKHIR 00:37:02
107 Eka Yusmaryani A713-2 INVITASI MASTER ALLIANZ 3 00:37:05
108 Edi Som Edi Som A727-3 INVITASI MASTER LARI MALAM MEDAN 00:37:07
109 Ian Septya Yudi Darosya A745-1 INVITASI MASTER HASIL AKHIR 00:37:13
110 Joswandi Tjahjono A710-2 INVITASI MASTER Telat Bangun 00:37:14
111 Bambang Nurdiansyah Pasya A747-1 INVITASI MASTER METRO MINI 00:37:15
112 Bhayu Pramesworo A746-1 INVITASI MASTER LARI LARI kecil 00:37:18
113 Dhani Mulyadi A745-4 INVITASI MASTER HASIL AKHIR 00:37:20
114 Ruli Ardi A706-1 INVITASI MASTER CampuRanners 00:37:29
115 Deddy Hidayad A713-4 INVITASI MASTER ALLIANZ 3 00:37:41
116 Yulianto - A724-3 INVITASI MASTER CJP 2019 00:37:43
117 Elysa Dian Thamrin A728-1 INVITASI MASTER THAMRIN GASPOOLL 00:37:46
118 Riko Tasmaya A716-3 INVITASI MASTER HSBC 5 00:37:56
119 Lenny Umarslamet A716-4 INVITASI MASTER HSBC 5 00:38:04
120 Ivan Maulana A716-1 INVITASI MASTER HSBC 5 00:38:04
121 Ade Darmadi Hidayat A740-4 INVITASI MASTER ARISTA REBORN 00:38:11
122 Benny Kadarusman A749-2 INVITASI MASTER WAHANAARTHA 03 00:38:21
123 Ogi Dwiputra A713-1 INVITASI MASTER ALLIANZ 3 00:38:39
124 Yudi Birowo A720-3 INVITASI MASTER CitiRunner 01 00:38:50
125 Steve Andoko A716-2 INVITASI MASTER HSBC 5 00:38:50
126 Ricky Chendra A709-3 INVITASI MASTER SCB GB TB 00:38:54
127 Muhammad Aditya Wisnu   pribadi A706-4 INVITASI MASTER CampuRanners 00:38:55
128 Dedy Kurniawan A706-2 INVITASI MASTER CampuRanners 00:38:58
129 Hendra Wijaya A729-2 INVITASI MASTER YAMAHA RIAU 00:39:02
130 Ninuk Dwi Apriyani A718-3 INVITASI MASTER BofA 2 00:39:11
131 Muhamad Yusuf Natakusuma A742-1 INVITASI MASTER BTPN Risk Team 2 00:39:17
132 Budi Setiawan A717-3 INVITASI MASTER Run For Fun 00:39:22
133 Widya Graha Adi A723-2 INVITASI MASTER ANUGERAH CENDANA B 00:39:35
134 Kemal Mardifahsya A711-1 INVITASI MASTER SCB IMO 00:39:41
135 Jimmy Jimmy A708-3 INVITASI MASTER KERINGET DINGIN 00:39:54
136 Yanto Lim A726-1 INVITASI MASTER DETA GROUP 00:40:02
137 Maria Fransisca Brahmana A735-1 INVITASI MASTER Dunamis Pelarian 00:40:13
138 William Tanuwijaya A730-4 INVITASI MASTER KPMG Runner 1 00:40:18
139 Anggoro - A724-2 INVITASI MASTER CJP 2019 00:40:32
140 Mazmur Keliat A718-1 INVITASI MASTER BofA 2 00:41:08
141 Toddy Wijaya Hermansyah A723-3 INVITASI MASTER ANUGERAH CENDANA B 00:41:21
142 Edi Widodo A726-4 INVITASI MASTER DETA GROUP 00:41:29
143 Joni Lie Joni Lie A727-4 INVITASI MASTER LARI MALAM MEDAN 00:41:31
144 Willy Tanadi A727-2 INVITASI MASTER LARI MALAM MEDAN 00:41:31
145 Judi Setiawan A741-2 INVITASI MASTER BOD 1 00:41:31
146 Lessi Oktaviana A713-3 INVITASI MASTER ALLIANZ 3 00:41:50
147 Wisnu Nugroho A710-3 INVITASI MASTER Telat Bangun 00:41:52
148 Sunarti Sunarti A704-4 INVITASI MASTER SMFL Team B 00:41:59
149 Endy Hermansyah A703-1 INVITASI MASTER NIGHT MONKEY TEAM 00:42:10
150 Sutiman Sutiman A725-1 INVITASI MASTER D HEAVEN 00:42:12
151 Gregorius Josep Liem A728-2 INVITASI MASTER THAMRIN GASPOOLL 00:42:14
152 Isep Adiwireja A753-1 INVITASI MASTER SOTO BOGOR 00:42:16
153 Oviq Yuniarto A722-2 INVITASI MASTER ANUGERAH CENDANA A 00:42:17
154 Gerry Randi A749-4 INVITASI MASTER WAHANAARTHA 03 00:42:38
155 Novie Novie A730-2 INVITASI MASTER KPMG Runner 1 00:42:39
156 Dadiek Wicaksono A708-2 INVITASI MASTER KERINGET DINGIN 00:42:52
157 Rina Herlina Akkas A735-3 INVITASI MASTER Dunamis Pelarian 00:42:56
158 Prasetyo Herwidi A751-1 INVITASI MASTER BTPN Consumer Asset 2 00:42:58
159 Indra Surya A729-1 INVITASI MASTER YAMAHA RIAU 00:42:60
160 Moch Mulya Fitria A748-1 INVITASI MASTER Putera Group 00:43:03
161 Wiliam Trisina A749-3 INVITASI MASTER WAHANAARTHA 03 00:43:03
162 Sheilla Anastasia A731-3 INVITASI MASTER KPMG Runner 2 00:43:13
163 Satria Haditya Hadi A718-2 INVITASI MASTER BofA 2 00:43:52
164 Adhitya B Dumadi A748-3 INVITASI MASTER Putera Group 00:44:14
165 Alfian Alfian A703-3 INVITASI MASTER NIGHT MONKEY TEAM 00:44:16
166 Ery Ratmoko A742-3 INVITASI MASTER BTPN Risk Team 2 00:44:22
167 M. Aminuddin Faqih A723-4 INVITASI MASTER ANUGERAH CENDANA B 00:44:27
168 Nita Gemita A704-3 INVITASI MASTER SMFL Team B 00:44:29
169 Awalia Romadhona A735-4 INVITASI MASTER Dunamis Pelarian 00:44:51
170 Johan Johan A725-3 INVITASI MASTER D HEAVEN 00:45:03
171 Deden Damarwulan A745-2 INVITASI MASTER HASIL AKHIR 00:45:11
172 Agoes Setiawan A741-3 INVITASI MASTER BOD 1 00:45:23
173 Yudhistira Hartono A710-4 INVITASI MASTER Telat Bangun 00:45:32
174 Andrie Hanurandie A740-3 INVITASI MASTER ARISTA REBORN 00:45:33
175 Hendro Gunawan A726-2 INVITASI MASTER DETA GROUP 00:45:34
176 Panji Pamungkas A726-3 INVITASI MASTER DETA GROUP 00:45:47
177 Laura Carolina Nainggolan A735-2 INVITASI MASTER Dunamis Pelarian 00:45:51
178 Devi Nurrahmat A711-2 INVITASI MASTER SCB IMO 00:45:59
179 Maruli Sinaga A717-2 INVITASI MASTER Run For Fun 00:46:09
180 Agung Budi Setiawan A702-3 INVITASI MASTER BIJI KODOK 00:46:18
181 Eko Wahono A739-1 INVITASI MASTER ARISTA PERJUANGAN 00:46:44
182 Ferry Hanafi A703-2 INVITASI MASTER NIGHT MONKEY TEAM 00:47:08
183 Teten Husein A717-4 INVITASI MASTER Run For Fun 00:47:30
184 Andry Miraza A751-2 INVITASI MASTER BTPN Consumer Asset 2 00:47:35
185 Hery Susanto A747-2 INVITASI MASTER METRO MINI 00:47:37
186 Suwanto Somawidjaja A703-4 INVITASI MASTER NIGHT MONKEY TEAM 00:47:60
187 Frenky Raphontua A751-3 INVITASI MASTER BTPN Consumer Asset 2 00:48:11
188 Aprilia Hemasyanti A701-4 INVITASI MASTER ASO 1 00:48:12
189 Erwan Erwan A729-4 INVITASI MASTER YAMAHA RIAU 00:49:12
190 Rico Nazaro A739-3 INVITASI MASTER ARISTA PERJUANGAN 00:49:28
191 Yopi Marlindi A739-2 INVITASI MASTER ARISTA PERJUANGAN 00:51:45
192 Dony Purwanto A702-1 INVITASI MASTER BIJI KODOK 00:56:47
193 Imam Fajari A747-3 INVITASI MASTER METRO MINI 00:58:43
194 M Aidil Ferdiansyah A748-2 INVITASI MASTER Putera Group 00:58:46